Sizin için en güvenilir çözümler
Anti - HIV 1/2 Testi


    

Kullanım Amacı:

Anti - HIV 1 / 2 kaset testi, insan serum yada plazmasında HIV 1 / 2 virüsünün immünokromatografik tabanlı olarak kalitatif olarak saptanmasına yönelik tanı aracı olarak kullanılır.
 
İnsan immün yetmezlik Virüs tipi 1 (HIV - 1) ve İnsan immün yetmezlik Virüs tipi 2 (HIV - 2), edinsel immün yetmezlik sendromunun (AIDS) etiyolojik ajanlarıdır. Eldeki verilere göre, HIV virüsü cinsel ilişki yoluyla, enfekte olmuş kan ürünlerine maruz kalma (enfekte olmuş şırınga ve iğneler dahil) yada anneden bebeğine, gebelik dönemi esnasında bulaşabilir. HIV 1 / 2"ye karşı antikorların organizmada tespit edilmesi, belirli bir periyod öncesinde organizmanın HIV 1 / 2 virüsüne maruz kaldığını göstermektedir.
 
Bu test insan serum yada plazmasında HIV 1 / 2 antikorlarının tespitini amaçlayan hızlı bir test cihazıdır. Sadece HIV 1 / 2 virüsüne karşı bağışıklık sistemi tarafından üretilen antikorların görüntülenmesi amacını taşır. Pozitif sonucunun alınması halinde Western Blot ve Eliza gibi testler ile sonuç doğrulanmalıdır. Bu hızlı test cihazı aynı zamanda HIV 1 ve HIV 2 antikorlarına karşı yüksek oranda spesifiktir. Test cihazı içerisinde HIV antijenleri hem bağlayıcı hem de yakalayıcı olarak kullanıldığı için, tüm HIV antikor sınıflarını tespit edebilir.
 
Paket İçeriği:
 
Anti - HIV test cihazı, tek kullanımlık plastik damlalık, nem alıcı olarak silika jel keseciği.

 Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.