Sizin için en güvenilir çözümler
HBsAb Testi


    

Laboquick HBsAb kaset testi, insan serum yada plazmasında Hepatit B yüzey antikorunun immünokromatografik tabanlı olarak kalitatif olarak saptanmasına yönelik tanı aracı olarak kullanılır.

 
Viral hepatit temel olarak karaciğeri etkileyen bir sistematik hastalıktır. Birçok akut viral hepatit hastalığının sebebi Hepatit A, Hepatit B (HBV) ve Hepatit C virüsüdür. HBV yüzeyi üzerinde bulunan grift antijene HBsAg olarak adlandırılır. HBsAg"nin plazma yada serumda varlığı etkin akut yada kronik Hepatit B hastalığının göstergesidir. HBsAg"nin antikoru olan HBsAb akut hastalık ile enfekte olunduktan 3 - 6 ay sonra tespit edilemeyebilir. Bu antikor, HBV hastalığının işaretçisi olarak kabul edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre, özellikle yeni doğan bebeklerin Hepatit B hastalığı ile enfekte olduğu tespit edilmiştir. Bağışıklık sistemi güçlü sağlıklı bireylerin %5 - %15"inin bağışıklık sisteminin HBV virüsüne karşı ya çok az antikor tepkisi gösterdiği yada hiçbir antikor tepkisinin oluşmadığı saptanmıştır.
 
Paket İçeriği:
 
HBsAb (Anti - HBs ) test cihazı, tek kullanımlık plastik damlalık, nem alıcı olarak silika jel keseciği
 
Hassasiyet:
 
Laboquick HBsAb kaset testi, numune içerisinde 10 mIU/mL  oranına kadar HBsAb antikorunu tespit edebilir. Göreli hassasiyet ise, %99 olarak saptanmıştır.

 Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.