Sizin için en güvenilir çözümler
Helikobakter Pilori Antijen Testi


    

Laboquick Helikobakter Pilori Antijen (HP Ag) kaset testi, gaitada Helikobakter Pilori Antijeninin (HP Ag) immünokromatografik tabanlı, kalitatif olarak saptanmasına yönelik tanı aracı olarak kullanılır.

 
Helikobakter pilori mide mukozasını enkfete eden gram negative bakteridir. Helikobakter Pilori ile enfekte olunması kronik gastrite yol açabilir ve bu mide ve duodenal ülsere kişileri yatkın hale getirebilir. Helikobakter pilori hastalığı çok yaygın olarak görülür ve tahminlere gore, gelişmiş ülkelerde nüfusun %40 - %50’si ve gelişmekte olan bölgelerdeki nüfusun %80 - %90’I bu hastalıkla enfekte olmuştur. Helikobakter Pilori enfeksiyonunun teşhisi için birçok teknik uygulamaya alınmıştır.
 
Üre Nefes Testi bu tekniklerden birisidir. Bunun dışında, farklı yaygın teknikler Helikobakter Pilori enfeksiyonu teşhisi için kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları antrumun endoskopik biyopsi yapılması ile Helikobakter Piloriye özgü Giemsa gibi boyaların tespiti, kültür çalışması, ve hızlı üre testi ile Helikobakter pilori teşhisi yapılması mümkündür. Bu metodlar özel laboratuvar cihazları ve eğitimli teknik personel gerektirir. Ayrıca kültür metodu bir sonucu elde edebilmek için uzun zaman gerektirir. Serolojik yaklaşımlar hastalığa karşı hastanın bağışıklık sisteminin tepkisini tespit eder ancak bu yaklaşımlar doktorun aktif enfeksiyon yada geçmişteki enfeksiyonu ayırd etmesini engeller. Bununla beraber, antikor titresi tedavi süresince değişmez. Helikobakter Pilori enfeksiyonunun gaitada anitjen tespitine dayalı tespiti gaita numunesinde varolan organizmanın tüm izotiplerini teşhis edebilir.
Paket İçeriği:
 
Helikobakter Pilori test cihazı, numune alma cihazı, nem alıcı olarak silika jel keseciği

 Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.